BAYRAK VE BAYRAKÇILIK

Her ülkenin bağımsızlığını temsil eden bayrak o ulustaki her bir fert için büyük öneme sahiptir. Özellikle ulusal bayramlarda, seçimlerde herkesin elinden indirmediği göklerde dalgalandırdığı bayrak gurur vericidir. Hem ülkenizin tarihini hem de resmiyetini temsil eden bayrak her ülke için farklı farklı şekillerdedir ve o şekiller özeldir. Aynı zamanda ülke bayrakları dışında taraftar bayrakları da mevcuttur. Taraftar bayrakları özellikle milli maç taraftarları tarafından büyük talep görürler.

Peki biz ulusal bayramlar olsun, milli maçlar olsun bu günlerde bayrakları nereden temin edebiliriz? diyorsanız bu işle uğraşan şirketler mevcuttur. Sizin istediğiniz ölçülerde istediğiniz bayrağı bayrakçı mesleği ile ilgilenenler size en iyi şekilde hazırlayarak temin edeceklerdir. Sizin sadece bir bez parçasının üzerine logo veye semboller eklendiğini düşündüğünüz bayrak aslında bir çok yoldan geçer. Öncelikle tecrübeli çalışanlar tarafından incelenir üzerinde oranlar olan bayraklar vardır örneğin Türk bayrağında ki altın oran incelenmezse istediğimiz sonucu elde edemeyiz. Bu sadece Türk bayrağı için geçerli değildir. Oran incelemesi yapılmadığı takdirde istenilen sonuca ulaşılamaz. İncelemen sonra en önemlisi de bayrağın kumaşının kalitesidir en kaliteli kumaşlar üzerine işlenecek bayrağın grafiği hazırlanır. Kumaş istediğiniz ölçüler de kesilir ve saptanan ölçüler ile imalata geçilir. Aynı zamanda toptan bayrak siparişleri sizin için daha ekonomik olacak şekilde ücretlendirilir. Eşsiz kalitesine göre en ekonomik fiyatla size sunulmaktadır.

AY YILDIZ AŞKI

Ay yıldız denilince akla gelen ilk şey taşıdığı anlamın ne kadar kutsal olduğudur. Ülkemizin uğruna savaşan ve canını ortaya koyan aziz askerlerimizin kanıyla ortaya çıkan, güzel Türkiye’mizi en iyi şekilde anlatan bağımsızlığımızın sembolüdür. Derin anlam taşıyan bu sembol diğer ülkelerin sembolüne göre daha kutsaldır. Şehitlerimizin kanının üzerine yansıyan ay ve yıldız sembolümüzü n ortaya çıkmasına neden olmuştur. bayrak sevgisi okulun ilk gününden başlayıp ömrümüzün sonuna kadar devam eden kutsal bir sevgidir. Asla yere atılamaz, çiğnenemez ve her zaman aş köşede yer almak zorundadır. Ülkemiz tarafından derin anlamı olan bu sembol şehitlerimizin kanı ile oluşmuş bir bakıldığı zaman içinde son derece anlam yüklü bağımsızlık simgesidir. Bayrak bir ülkenin bağımsızlığını simgeleyen en önemli semboldür. Dolayısıyla bu sembolün bulunduğu her yer ilan edilmiş bir özgürlüktür.

Bu denli önemli bu sembol üretim sırasında da bir o kadar titizlikle hazırlanmaktadır. Kırmızı kumaş üzerine ay ve yıldız simgesi yerleştirilmektedir. Kanun kapsamında da kullanılan kumaşların deforme olmaması için kaliteli olması asıl şarttır. Dış etkenlerden etkilenmemesi için kullanılan malzemeler özenle seçilmelidir. Belli ölçü ve standartlara göre üretilen bu sembol çı kişiler tarafından önemin en çok verildiği bir üründür. Standartların üstünde ya da altında bir üretim yapılırsa eğer hata olarak kabul edilmektedir. Ülkemizin tüm kurum ve kuruluşlarında özel sektörde hizmet veren tüm işletmelerde mutlaka olması gerek semboldür.

Bağımsızlık ve özgürlüğü en iyi şekilde temsil eden bu sembol kullanım alanı açısından oldukça çeşitleri vardır. Masa bayrağı, flama bayrağı ve kırlangıç bayrağı sembolümüzü en iyi simgeleyen çeşitlerden sadece bir kaçıdır. Kullanım alanına göre ayarlanan bu semboller firmalar tarafından büyük bir hassasiyetle üretimi tamamlanan ürünlerdir. Türk milleti tarafından önemli bir yere sahip olan bu sembol asla göklerden inmeyecek kadar kutsaldır. Bulunduğu her yerde anlamını rahatlıkla yansıtan bu simge ulusumuzun değişmez sembolüdür. Tüm ülkeler tarafından bilinen anlamı derin olan bu sembol Türk milletinin varlığını en iyi şekilde anlatır. Bağımsızlığımız var olduğu sürece bu sembol asla yere indirilemez.