DÖVMENİN ZARAR GÖRDÜĞÜ DURUMLAR

Kalıcı dövme yaptırılmasından sonra bir takım hususlara dikkat edilmesinde yarar vardır. Özellikle dövmenin tam olarak istendiği şekilde olması için bu önemlidir. Dövme malzemesi olarak kullanılan boya başta olmak üzere çeşitli araçların hijyenik olması kişinin sağlığı açısından en çok özen gösterilmesi gereken unsurlardır. Bu nedenle sağlık açısından yetersiz yerlerde hiçbir şekilde dövme yaptırılması tavsiye edilmektedir. Başta cilt hastalıkları olmak üzere birçok farklı ve kalıcı rahatsızlık oluşabilmektedir.

Kalıcı dövmenin yapılmasından sonra birkaç hafta belli etkenlere dikkat edilmelidir. Dövme yapılan bölgenin su ile teması kesilmelidir. Süre boyunca hiçbir şekilde su değdirilmesi gereklidir. Aynı zamanda güneş ışınlarından direk etkilenmesi de dövmenin kalitesini düşürmektedir. Yaz aylarında dövme yapılması durumunda uzun elbiseler ile bölgenin kapatılması amaçlanmalıdır. Dövme malzemesi olarak siyah boyanın kullanılması durumunda ise lazer tekniği çok daha farklı ve canlı bir görünüm kazandırmaktadır. Banyo yapılmasında ise dövmeli bölgenin su geçirmeyen bir unsur ile kaplanması yapılmalıdır. Ambalaj malzemeleri ya da streç poşetler uygun olabilir. Bununla birlikte farklı krem ya da ürünlerin sürülmesi de dövmenin sahip olduğu renkliliği daha da belirgin hale getirebilmektedir.

Kullanılan dövme cihazının da paslanmaz çelikten olması vücut bölgesinde oluşması muhtemel riskleri de ortadan kaldırmaktadır. Ancak bazı durumlarda dövme malzemesi seçiminde yaşanan yanlışlıklardan dolayı sıkıntıların çıktığı da bilinmektedir. Gerek dövme işlemi sırasında gerekse sonrasında kullanılan dövme malzemelerine çok özen gösterilmelidir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir